Гылыб Донев

Голова тимчасового уряду Болгарії Гилиб Донєв скликає засідання Ради безпеки країни через проведення часткової мобілізації в Росії та спроби анексії українських територій за результатами проведення фіктивних «референдумів» на окупованих територіях України. В уряді Болгарії говорять про ризики для національної безпеки країни.

Наразі Донєв проводить консультативну зустріч із президентом Руменом Радєвим за участю представників служб безпеки країни, за підсумками якої за тиждень відбудеться засідання Ради безпеки Болгарії.

Тимчасовий прем’єр Болгарії зазначив, що через часткову мобілізацію в Росії, імітацію проведення «референдуму» в окупованих областях України для Болгарії виникають певні ризики у сфері національної безпеки, але «наразі немає прямої військової загрози для Болгарії».

Новини по темі: В Болгарії не побачили воєнну загрозу через мобілізацію в Росії

В Софії допускають ескалацію бойових дій в Україні, що може вплинути на постачання газу та нафти, а також призвести до поглиблення економічної кризи в країні. Сьогодні в уряді моніторять стан усіх систем, які можуть постраждати від війни, розв’язаної Росією проти України.

Раніше міністерство закордонних справ Болгарії закликало громадян країни тимчасово відмовитися від поїздок до Росії, а тих, хто перебуває там, або повернутися до Болгарії, або виявляти обережність.

Політика