украинские беженцы

Українці, які були змушені через війну залишити країну та приїхали до Австрії, мають право проживати в країні до 4 березня 2024 року.

Відповідна поправка до постанови уряду щодо переміщених осіб була схвалена у понеділок головним комітетом Національної ради Австрії, – передає Укрінформ.

Постанова була прийнята у березні 2022 року на виконання Директиви ЄС і спочатку надавала дозвіл на проживання громадянам України до 3 березня 2023 року, з продовженням кожних шість місяців. Поправку до неї було внесено з огляду на те, що у жовтні 2022 року Єврокомісія оголосила, що не пропонуватиме припинення дії директиви, яка передбачала тимчасовий захист для українців до 4 березня 2024 року.

Так, в період з 24 лютого по 31 грудня 2022 року загалом в Австрії було зареєстровано 90 994 вимушених переселенців з України. Близько 66 тис. з них досі перебувають в Австрії, інші або повернулися додому, або виїхали до інших країн.

У МВС Австрії оцінюють, що близько половини українських переселенців хочуть залишитися в країні назавжди.

Чехія ще на рік продовжила тимчасовий захист для українців

Наприкінці грудня Федеральний уряд Австрії продовжив дію тимчасовий захист для вимушених переселенців з України та право легально перебувати на території республіки до 4 березня 2024 року.

Зазначимо, за міжнародними експертними оцінками понад 6,4 мільйона українців виїхало за кордон через війну. Близько 7,7 мільйона людей стали внутрішньо переміщеними особами.