соглашение о гарантиях безопасности

Під час візиту до Брюсселя, 28 травня, президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо підписали двосторонню угоду про співробітництво у сфері безпеки, яка включає довгострокову підтримку нашої держави.

Про це повідомили в Офісі президента.

Цей документ закріплює зобов’язання Бельгії надати Україні військову допомогу в розмірі щонайменше 977 млн євро лише в 2024 році, а також забезпечувати підтримку протягом наступних 10 років дії угоди.

Повідомляється, що важливими складовими угоди є положення про співпрацю в оборонній промисловості, підтримку Української мирної формули, посилення санкцій, відшкодування збитків та притягнення агресора до відповідальності. Окремо йдеться про використання заарештованих російських активів на потреби України та допомогу у відновленні економіки. Також передбачено поглиблення взаємодії в розвідці, кібербезпеці та протидії дезінформації.

Від решти угод ця відрізняється тим, що в ній вперше чітко визначена кількість винищувачів F-16, які Бельгія передасть ЗСУ – 30 літаків до 2028 року. При цьому перші винищувачі мають надійти в Україну вже цьогоріч.

Крім авіаційної складової, Бельгія гарантує своєчасну допомогу новітньою військовою технікою та озброєннями для потреб ППО, морської безпеки, розмінування, а також сприятиме військовим тренуванням в рамках боєприпасної коаліції.

В угоді Бельгія чітко підтвердила підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО.

Ще одна країна виступила за дозвіл Україні бити західною зброєю по цілях в рф

Нагадаємо, Бельгія – 11-та країна, з якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду на виконання положень Спільної декларації G7, ухваленої у Вільнюсі 12 липня торік. Загалом до декларації вже приєдналися 32 держави.