Болгария-Украина

Представники місцевих органів влади населених пунктів України з компактним проживанням болгарської спільноти звернулися до Народних Зборів  Республіки Болгарія з проханням притягнути до відповідальності лідера партії «Відродження» Костадіна Костадінова, який розпалює ненависть до українських болгар, оббріхує Україну та розповсюджує сепаратистські ідеї.

«Ми, представники місцевих органів влади України, міст, селищ і сіл Одеської області, де компактно проживає болгарська спільнота, засуджуємо висловлювання лідера партії «Відродження» Костадіна Костадінова стосовно ідеї автономії для болгар у Південній Бессарабії.

Це є грубим втручанням у внутрішні справи держави України, підтримання сепаратизму і російської військової агресії проти України», – йдеться у Зверненні.

Автори документа також нагадують, що «лише після відновлення незалежності України у 1991 році етнічні болгари отримали усі законодавчі та фактичні можливості для збереження своєї ідентичності, вивчення і розвитку своєї мови та культури.

Болгарську мову як рідну діти з етнічним болгарським походженням мають змогу вивчати навіть в умовах воєнного стану, після вторгнення росії в Україну, в умовах постійного ракетного і збройного терору росії.

Натомість вивчення болгарської мови заборонено російськими окупантами на території Запорізької області, де також живуть наші співвітчизники і чекають на визволення та повернення української влади».

Підписанти підкреслюють, що українська Бессарабія, Одеська область – мультикультурний край, і що такі сепаратистські заяви представника влади Болгарії ображають не тільки болгар України, що щільно проживають на півдні, а й гагаузів, молдаван, липован, албанців, ромів, німців, армян та інші народи, що здавна мирно проживають разом на цій території вже понад 200 років.

У Зверненні також засуджуються погрози лідера партії «Відродження» у разі, якщо його парті прийде до влади, виселити українських біженців з території Болгарії, що є грубим порушенням прав людини, свідчить про розпалювання ворожнечі та ненависті.

«Закликаємо болгарський парламент засудити керівництво партії «Відродження» у її спробах втручатися у внутрішні справи України, і використовувати етнічних болгар України як інструмент для прикриття своїх брудних політичних інтересів…

Просимо Народні Збори Болгарії, а також усі компетентні органи Болгарії, вжити усіх необхідних заходів для притягнення до відповідальності лідера партії «Відродження». Перебування К. Костадінова на посаді Голови Комісії з питань етнічних болгар закордоном у 48-му скликанні Народних Зборів  стало ганебною сторінкою історії Болгарії.

Болгарська спільнота в Україні є найстарішою і найчисельнішою. Діяльність К. Костадінова на чолі цього важливого комітету, його відкрита підтримка російської агресії, яка забрала життя в тому числі багатьох громадян з болгарським етнічним походженням, і принесла руйнацію в домівки наших співвітчизників – є злочином проти людяності й проти болгарського народу як в Болгарії, так і за її межами», – доносять свої думки до болгарських можновладців українські болгари.

Додамо, що звернення підписали голови громад, представники місцевого самоврядування Болградського району, міста Арциз, сіл Банівка, Василівка, Голиця, Городнє, Калчева, Каракурт, Криничне, Павлівка, Теплиця, смт Тарутине Болградського району, а також Багате, Кам’янка, Кирнички та смт Суворове Ізмаїльського району.

Текст Обращения

Текст Обращения
Текст Обращения

Додамо, що висловлювання лідера болгарської партії «Відродження» також засудили керівники депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Болгарією.

В Одесі відновлює роботу Генеральне консульство Болгарії

 

 

Політика