Під час зустрічі

У Румунії пройшла третя зустріч щодо нарощення експортної спроможності для українських портів Дунаю.

«Повертаємося з рішенням про нічну навігацію на каналі Суліна. Вона вже запрацювала. Очікуємо від румунських колег забезпечення необхідною кількістю лоцманів. В такому разі вийдемо на 4 млн тонн експортної спроможності на місяць»,повідомив віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Він також зазначив, що «швидка та ритмічна робота цих шляхів експорту залишається стратегічним напрямком роботи. За 11 місяців роботи загальні обсяги перевалки через українські Дунайські порти склали майже 30 млн тонн».

Відзначимо, що під час зустрічі також обговорювалися шляхи збільшення потужності залізничних та автомобільних пунктів пропуску у чотиристоронньому форматі: Румунія – США – Європейська Комісія – Україна за участі Молдови.

Йдеться про погодження пілотного проєкту запуску вантажівок на пункті пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус» та створення «зеленого коридору» через пункти пропуску «Рені – Джурджулешти – Галац» між Україною, Молдовою та Румунією.

Додамо, що у листопаді Україна розпочала ремонтні роботи на пункті пропуску «Рені», щоб створити там умови для спільного контролю з Молдовою.

Порт Констанца залишається важливою ланкою для українського агроекспорту