Операція на Вишки Бойка

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України повідомили, що спецпризначенці повернули контроль за так званими  «Вишками Бойка».

«Унікальну операцію зі встановлення контролю над «Вишками Бойка» провели силами підрозділів ГУР МО України, зокрема під контроль були повернуті  бурові платформи «Петро Годовалець» та «Україна», а також СПБУ «Таврида» і СПБУ «Сиваш».

Під час проведення операції спецпризначенцям вдалося захопити цінні трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР (некерованих авіаційних ракет), а також РЛС «Нева», що може відстежувати рух суден у Чорному морі.

Під час однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30.

Внаслідок бою російський літак отримав ураження і змушений був відступити»,розповіли у ГУР.

Операція на Вишки Бойка
Операція на Вишки Бойка, фото: DIUkraine

Нагадаємо, що українські бурові газо- та нафтовидобувні платформи (так звані  «Вишки Бойка») біля берегів Криму в Чорному морі росія окупувала у 2015 році, а з початком повномасштабного вторгнення використовувала у військових цілях, зокрема, як вертолітні майданчики та для розміщення засобів РЛС.

Російська авіація скинула керовані бомби на Зміїний

 

 

Політика