САУ «EVA»

Краматорський завод важкого верстатобудування разом зі словацькою компанією KONŠTRUKTA-Defence планують виготовляти нові самохідно-артилерійські установки для ЗСУ.

«Підприємства підписали меморандум у якому йдеться, що словацька САУ «EVA» («Єва») адаптуватиметься під потреби українських артилеристів. А також, що під час виготовлення нової установки будуть використовуватись кращі конструктивні напрацювання української САУ «Богдана»,повідомив Військовий кур’єр.

Відзначимо, словацька САУ «Єва», що стане базою для нового проєкту, побудована на колісному шасі вантажівки Tatra з колісною формулою 8х8.

Ця самохідна гаубиця використовує снаряди найбільш поширеного натівського калібру 155 мм. Її ефективна дальність ураження – до 43 кілометрів. САУ має автомат заряджання на 12 снарядів і перевозить додатково 12 снарядів у спеціальній укладці. Швидкострільність гаубиці – 5 пострілів на хвилину.

«Єва» також має сучасну цифрову систему управління вогнем, систему супутникової навігації та лазерний далекомір.

Планується, що кабіна нової українсько-словацької гаубиці буде броньованою.

Водночас словацьке видання Dennik зазначає, що поки йдеться лише про плани, які можуть не реалізуватися. Багато чого залежить від результатів виборів у Словаччині, які відбудуться у вересні цього року.

Командувач ДШВ: десантники просуваються вперед

 

 

Економіка

  • Alexandrion: з Румунії з любов’ю
    Alexandrion: з Румунії з любов’ю

    Справжнім коньяком вважається напій, виготовлений у французьких гуральні з одного з трьох сортів винограду за певною місцевим регламентом технології. Створений за аналогічною рецептурою міцний напій, згідно з міжнародними правилами, може маркуватися виключно як «виноградний бренді». Але ми звикли називати саме коньяками популярні сорти, виготовлені, наприклад, у Вірменії чи в Україні. У цій статті ми розповімо про відомого в Європі виробника з Румунії, який випускає різноманітні благородні алкогольні напої, у тому числі виноградний бренді. А тим, кого цікавить актуальна ціна Alexandrion та хто хоче особисто переконатися в унікальних смакових якостях, чи варто відвідати онлайн-маркет Маудау.
    Читати далі