ДТЕК Одесские энергосети

В результаті ракетного обстрілу об’єктів критичної інфраструктури України, енергетична система Одеської області залишилась фактично відрізана від загальнодержавної енергосистеми. Для відновлення потрібен тривалий час. На сьогодні в Одеській області лише 30% користувачів, які відносяться до критичних об’єктів, отримують світло.

Як заявив під час прес-конференції генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі Дмитро Григор’єв, з більше чим 80 випущених російськими військами ракет близько 50 були націлені на об’єкти енергетичної інфраструктури України. Незважаючи на мужність та професіоналізм українських військових, частина ракет влучила в ціль та завдала серйозних руйнувань. Для відновлення деяких об’єктів необхідний тривалий час, коштовне обладнання та допомога іноземних партнерів. Деякі об’экти простіше побудувати заново, чим відремонтувати.

«Внаслідок пошкодження великих підстанцій та виведення з ладу великої кількість ЛЕП сталось ділення енергосистеми України на окремі частини. Ми разом з Дніпровською енергосистемою відділилися від усієї частини України. Це сталось так раптово, що навіть диспетчери не змогли відреагувати та ввести в дію раніше відпрацьовані графіки. Спрацювала протиаварійна автоматика», – заявив директор ДТЕК Одеські енергомережі.

директор ДТЕК Одесские энергосети Дмитрий Григорьев
Директор ДТЕК Одеські енергомережі Дмитро Григор’єв

Частота в відокремленій частині Одеського регіону впала настільки, що в автоматичному режимі було відключено більшу частину споживачів. На сьогодні, ті потужності, які має в своєму розпорядженні енергосистема Одеської області, дозволяють подавати електроживлення лише третині користувачів, серед яких переважно лікарні, насосні станції, теплогенеруючі підприємства, а також військові, в завдання яких входить закриття повітряного простору країни від ударів російських ракет.

В ДТЕК Одеські електромережі наголошують, що до кінця тижня відбудуться ремонтні роботи та стабілізаційні заходи, що дозволить зрозуміти енергетикам, на яку потужність зможе розраховувати енергосистема Одеської області. Після відповідного рішення Укренерго в Одеській області проведуть аналіз та уточнення графіків погодинних відключень, після чого можна буде говорити про їх введення в дію.

Генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі наголошує, що говорити про тривалість відключення користувача на термін не більше 4 годин вже не варто. Вірогідно, що жителі Одеської області будут змушені звикати до більш тривалих відключень.