У Міністерстві закордонних справ України відреагували на приїзд до тимчасово окупованого Криму президента РФ Володимира Путіна, нагадавши, що його розшукує міжнародне правосуддя за скоєння воєнних злочинів.

“Вже дев’ять років поспіль Кримський півострів страждає від злочинного режиму Кремля, який перетворив його на військовий форпост, зону несвободи та утисків, агресії та терору проти всього і всіх, хто знайшов у собі сміливість чинити опір і відстоювати свої демократичні права та цінності”, – йдеться у повідомленні МЗС у суботу, 18 березня.

У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що дев’ять років тому 16 березня відбувся фейковий “референдум про статус Криму”, а 18 березня було підписано так звані “угоди про приєднання Криму до Російської Федерації”.

“Це зрежисоване Кремлем “дійство” під прицілом автоматів суперечило Конституції та законам України, грубо порушило норми міжнародного права і не було визнано міжнародною спільнотою”, – наголосили в МЗС.

У відомстві зазначили, що такий самий трюк Росія повторила у вересні 2022 року, організувавши псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей України.

“Як у 2014 році, так і у 2022 році спектакль з референдумами не несе жодних наслідків для адміністративно-територіального устрою та міжнародно визнаних кордонів України. Більшість територій, на яких вони були проведені у 2022 році, вже звільнено Збройними Силами України. Звільнення решти тимчасово окупованих територій теж обов’язково відбудеться. Це лише справа часу”, – наголосили у МЗС.

У відомстві висловили подяку всім міжнародним партнерам, які допомагають йти до повної деокупації всіх тимчасово окупованих територій України, включаючи Крим.

“Продовжимо докладати максимальних зусиль для покарання Росії та її керівництва за злочин агресії, військові злочини, злочини проти людяності та геноцид в Україні”, – резюмували у МЗС.

Нагадаємо, Путін прибув до окупованого Криму. Свою поїздку він присвятив дев’ятій річниці проведення незаконного псевдореферендуму на території українського півострова.