Скриншот инстаграм-страницы Time

На обкладинці журналу Time, який присвячений найкращим винаходам 2022 року, зобразили біонічний протез руки, розроблений компанією з українськими коріннями Esper Bionics.

Біонічний протез став одним з 200 революційних винаходів року, що змінюють життя, за версією TIME, про які розповідають у  спецвипуску журналу.

На шпальтах журналу  йдеться про те, що завдяки прогресу в галузі штучного інтелекту та цифрової обробки сигналів, протез руки Esper Bionics є першим хмарним роботизованим протезом зі штучним інтелектом, який з часом стає розумнішим.

Відзначимо, що пристрій є одним із найлегших протезів для рук на ринку (380 г), він має п’ять окремих рухомих пальців і доступний у чотирьох розмірах. Протез виявляє та обробляє м’язову активність і мозкові імпульси. здатний до «навчання», завдяки чому з часом рука починає діяти більш «інтуїтивно».

Бионический протез руки Esper Hand
Бионический протез руки Esper Hand, фото: Esper Bionics

Команда Esper Bionics позиціює себе, як інжинірингова компанія-піонер, що зосереджена на технологіях мехатроніки та штучного інтелекту.

В Esper Bionics вважають, що людські можливості та здібності недооцінені. Тож вони прагнуть розкрити їх, розробляючи технології, які можуть усунути хвороби, надати людям додаткові здібності та, зрештою, покращити й продовжити життя мільярдів людей у всьому світі.

Фахівці компанії ставлять амбітні цілі, говорячи, що хочуть зробити значний внесок у новий вид еволюції – вдосконалення людини за допомогою технологій.

Додамо, що стартап Esper Bionics, генеральним директором та співзасновником якого є лікар та інженер Дмитро Газда, був заснований в Україні. У 2019 році команда стала переможцем українського міжнародного конкурсу інженерних стартапів Vernadsky Challenge, та отримав приз у розмірі одного мільйона гривень.

У 2021 році Esper Bionics став переможцем 13-го Чемпіонату світу з інновацій у сфері охорони здоров’я та увійшов до трійки найкращих технічних підприємців світу.

Навесні цього року була створено виробнича лінія та відкрито офіс у Берліні. В серпні компанія почала клінічну діяльність в США. В рамках бета-тестування Esper Bionics протягом року планує встановити 20 протезів, в тому числі в США. Компанія шукає партнерів на ринках США і Канади, а також в найближчі пів року збирається почати встановлювати протези в Україні.

У компанії впевнені, що їхні протези будуть конкурентними не лише за якістю, а й за ціною.

Читайте також: Російська армія атакувала понад 600 медичних закладів в Україні, – ВООЗ