Когенераційна установка

В рамках проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ), який втілюється у життя Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), в Україні розгортається мережа когенераційних установок (міні теплоелектростанцій).

«Для стабільного тепло- та енергопостачання в зимовий період USAID закуповує 91 когенераційну установку для 32 міст України та двох університетів. На сьогодні вже доставлено 57 таких установок потужністю від 50 кВ до 1500 кВ»,повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Відзначимо, що ці установки створять резерв потужності на випадки екстреного відключення електропостачання й водночас децентралізують генерацію.

Завдяки цьому теплопостачальні підприємства зможуть генерувати додатково 56.5 МВт електричної енергії для власних потреб та забезпечать теплом близько 1 млн громадян та 960 об’єктів соціальної сфери.

Мова йде про школи та лікарні, а також інші об’єкти місцевої критичної інфраструктури, зокрема водоканали.

Додамо, що нещодавно на період воєнного стану уряд спростив процедуру розміщення когенераційних газопоршневих установок, необхідних для забезпечення безперебійного електроживлення шкіл, лікарень та об’єктів критичної інфраструктури. Тепер їх можна встановити без проходження низки дозвільних процедур.

Політика

Економіка

  • Рейтинг найкращих криптовалютних бірж в Україні у 2025 році
    Рейтинг найкращих криптовалютних бірж в Україні у 2025 році

    У 2025 році ринок криптовалют в Україні переживає активне зростання. Дедалі більше громадян переходить на цифрові активи для трейдингу, інвестицій, міжнародних переказів та навіть повсякденних покупок. А враховуючи стрімкий розвиток Web3 та інтерес до децентралізованої економіки, попит на якісні біржі, де можна безпечно та зручно торгувати криптовалютою, лише зростає. Саме тому рейтинг найкращих криптовалютних бірж в Україні став особливо актуальним цього року — він допомагає зорієнтуватися у різноманітності платформ та вибрати надійний інструмент.
    Читати далі