Мова йде про архієпископа Арцизького Віктора (Бикова Владислава Олеговича). У вересні 2022 року він брав участь у інтронізації Першоієрарха Руської Закордонної Церкви митрополита Східно-Американського та Нью-Йоркського.

Про це повідомляє LB.ua, передає УСІ.

Державна міграційна служба України скасувала українське громадянство п’яти представників Української православної церкви московського патріархату. За наявними даними, рішення ухвалено ще на початку січня, коли указом президента було призупинено громадянство 13 представників УПЦ МП.

Зокрема, у документі фігуруює архієпископ Арцизький Віктор, який вважається одним із наймолодших архієреїв УПЦ МП. Відомо, що у 2017-му році, за даними ЗМІ, владика намагався вилетіти з одеського аеропорту з десятьма тисячами євро і тисячею доларів готівки. Але це виявили прикордонники. Суд призначив йому адміністративне покарання.

В Одеській єпархії планують перейти на Новоюліанський календар

Також у списку:

Архиєпископ Бучанський Пантелеймон (Бащук Віктор Романович). Пантелеймон навчався у Московській духовній семінарії. З 2005 року у різний час керував Вінницькою, Сєвєродонецькою, Олександрійською та Уманською єпархіями. В 2019 році потрапив у медійний скандал через те, що придбав квартиру в Києві за понад 4 млн гривень.

Єпископ Макарівський Гедеон (Харон Юрій Самуілович) – настоятель сумнозвісного «храму-МАФу» біля Десятинної церкви, який днями суд зобов’язав знести. У 2019 році прикордонники затримали Гедеона в аеропорту «Бориспіль» через наявність у нього громадянства кількох країн (України, Росії та США) та не пустили в Україну. Також він звинувачувався в антиукраїнській пропаганді та вважався адептом «руського міра».

Єпископ Вишневецький Спиридон (Романов Андрій Володимирович) – керівник Васильківського вікаріатства Київської єпархії УПЦ.

Митрополит Хустський Марк (Петровцій Микола Іванович) – вважається одним з найвпливовіших архієреїв УПЦ МП та чи не найбільшим лобістом «руського міра» на заході України. Є постійним членом Священного Синоду УПЦ МП.  Відмовлявся скликати Собор УПЦ МП для прийняття історичного рішення про розрив адміністративної єдності з РПЦ.

Усі перелічені представники УПЦ МП, за даними джерел, мають російські паспорти.

Політика