Владимир Кудрицкий

В Україні внаслідок ракетних ударів російських окупаційних військ по об’єктах енергетичної інфраструктури країни практично не залишилося неушкоджених гідро- та теплових електростанцій. Удари також завдавалися ключовим вузловим підстанціям.

Як розповів голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, деякі об’єкти зазнавали неодноразових обстрілів. Є вузлові станції, по яким російські війська завдавали ударів 8 разів підряд. Практично кожна неатомна електростанція на підконтрольній Україні території зазнала атаки російських ракет.

“Після цієї атаки [атака 10 листопада, – ред.] у нас в Україні не залишилося непошкоджених теплових та гідроелектростанцій… Практично вся теплова та гідрогенерація, якщо говорити про великі станції, отримали пошкодження та зазнали ракетних ударів”, – зазначив Кудрицький.

За його словами, після кожного удару по енергетичній інфраструктурі енергетикам доводиться стабілізувати систему. Сьогодні система збалансована, а запровадження графіків відключень пов’язане з дефіцитом згенерованої електроенергії.

«Ще до 9 листопада ми втратили кілька важливих електростанцій, які були з нами до вторгнення. Насамперед, це Запорізька АЕС, яка спроможна виробляти 6 тисяч мегават потужності. До початку осені вона працювала в українській енергетичній системі та виробляла електроенергію для України», – заявив Кудрицький.

Читайте також: На Одещині продовжуються екстрені відключення світла

Він наголосив, що Україна також втратила Луганську, Вугледарську та Запорізьку теплові електростанції, а також Каховську ГЕС.

«До 9 листопада ми втратили близько 8 тисяч мегават доступної генеруючої потужності. Ще додатково після цього ми втратили здатність виробляти електроенергію через те, що завдано ударів практично по кожній електростанції, яка не є атомною», – заявив голова НЕК Укренерго.

За умови припинення ракетних атак на об’єкти енергосистеми України енергетики обіцяють дотримуватись планових графіків погодинних відключень електроенергії. Вимкнення абонентів можуть не перевищувати встановлених 4 годин.

Політика