строительство моста через Прут

Румунія та Молдова планують збільшити кількість мостів через річку Прут до дев’яти. Інфраструктурні проекти мають намір завершити до 2026 року.

Як розповіла генеральний секретар міністерства інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Лілія Дабіжа за підсумками засідання Спільної молдавсько-румунської комісії в галузі автомобільного транспорту, на сьогоднішній день дві країни через Прут з’єднують поки що 6 мостів. Добудувати мають намір ще три, повідомляє rupor.md.

Під час засідання у Бухаресті сторони погодили нюанси щодо утримання мосту Джурджулешти – Галац та будівництва мостів Унгени (Румуня) – Унгени (РМ), Леушени – Албіца, Скуляни (Румунія) – Скуляни (РМ), Кагул – Оанча.

Крім того, Румунія та Молдова також домовилися про будівництво ще трьох нових мостів через річку Прут: Костешти – Стинка; Леова – Бумбету; Лека – Фелчіу.

Що стосується будівництва автомагістралі Unirii, офіційні особи Румунії були проінформовані про звернення Республіки Молдова до Європейської комісії щодо зміни карти Трансєвропейської транспортної мережі TEN-T шляхом включення до мережі автомагістралі A8 Тиргул Муреш – Яси – Унгени, яка є точкою з’єднання Республіки Молдова з мережею Європейського союзу до Кишинева та далі до Одеси (Україна).

Водночас обговорювалися проекти, що фінансуються в рамках європейського інструменту «Інвестиції у зв’язки для країн Східного партнерства» (EPIC), метою якого є надання підтримки у розробці та доопрацюванні проектів розвитку інфраструктури країн Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова та Україна).

Політика