Сьогодні, 23 жовтня, у Болграді пройшла акція у підтримку українських військовослужбовців – захисників острова Зміїний, які на початку широкомасштабного вторгнення потрапили у полон до російських загарбникам, повідомляє кореспондент «Топора».

Батьки, дружини, діти, сестри та брати українських морських піхотинців та прикордонників, які потрапили в полон ще 25 лютого цього року, зібралися, щоб в черговий раз нагадати про те, що їх рідні вже вісім місяців знаходяться у російському полоні.
Весь цей час, по розповідях учасників акції, в них немає майже ніякої інформації про те де і в яких умовах знаходяться їх рідні, в якому вони стані.

Галина Іванівна Калугіна, мати полоненого військовослужбовця Івана Тошкіна, каже: «Мій син вже вісім місяців у полоні й у нас немає жодної інформації де він знаходиться, у яких умовах, якій стан його здоров’я. На жаль, з квітня ніхто з захисників Зміїного не потрапляв у обміни.

Ми зверталися до Червоного Хреста, але нам надали відповідь, що представників цієї організації країна – агресор не допускає до українських полонених, тож вони не мають ніякої інформації та нічим не можуть допомогти.

Щоб спільно виступати на захист наших рідних, ми створили громадську організацію «Про тих, про кого мовчать».

Подібні акції пройшли у Кривому Розі, Рівному, Києві, Кілії – у тих містах, де мешкають рідні військовополонених.
Ми закликаємо не забувати про захисників Зміїного, які знаходяться у полоні, та зробити все можливо, щоб повернути їх та інших полонених українців додому…»


За словами учасників акції, нещодавно декому з них прийшли листи від їх рідних, що знаходяться у полоні, датовані березнем та червнем. Але всі вони написані як під копірку, там немає ніякої інформації, крім того, що їх син/чоловік знаходиться у полоні та живий.

Учасники акції звертаються до влади, до тих, хто займається організацією обмінів, зробити так, щоб кожний обмін серед тих, хто повертається в Україну, був хоч один з захисників Зміїного.

Додамо, що в акції взяли участь мешканці Болграду та Кілії – рідні захисників острова Зміїний (морських піхотинців та прикордонників). За їх словами на сьогодні близько шістдесяти захисників Зміїного все ще перебуває у російському полоні.