Аккерманська фортеця

Продовжуємо знайомити наших читачів з туристичними локаціями Одещини. Сьогоді наш кореспондент відвідав найбільшу цитадель України, розташовану на березі Дністровського лиману – Аккерманську фортецю, В це місце хочеться приходити знову і знову, адже таким чином можна доторкнутись до вічності, зазирнути в таємниче минуле…

Квиток для відвідувачів коштує 100 грн. На території історичного комплексу можна випити гарячої кави, чаю. А місцевий кіт виконує роль гіда – тваринка супроводжувала нас весь час, поки ми знаходились на території комплексу.

Нагадаємо, стіни фортеці пережили не один десяток облог і штурмів, і не одноразово змінювали своїх господарів. Засновниками фортеці вважають генуезців, які отримали ярлик на управління містом у середньовіччі. Хоча багато істориків не згодні з цим твердженням і вважають, що ініціаторами спорудження потужного укріплення були ординці, які хотіли убезпечити свої західні рубежі. Пізніше, у 14 столітті фортеця перейшла у власність господарів Молдавії, а у 15 столітті стала власністю Османської імперії.

Твердиня, збудована з вапняку, є зразком фортифікаційного зодчества Середньовіччя. Вона стоїть на скелястому березі лиману. Має форму неправильного багатокутника. Протяжність її стін становить понад 2,5 км, а товщина різниться від 0,8 до 5,5 метрів. Між 32 вежами була побудована висока куртина. На сьогоднішній день збереглося 24 вежі.

Всім поціновувачам зеленого туризму, історичних пам’яток та масштабної архітектури  радимо відвідати Аккерманську фортецю. Цей історичний та архітектурний пам’ятник світового значення обов’язковий для відвідування усіма, хто хоче ближче познайомитися з історією своєї країни і отримати багато позитивних емоцій від гарних краєвидів і прогулянки на свіжому повітрі.

Читайте також: В селі Михайлівка Білгород-Дністровського району відкрився музей «Козацька Бессарабія»

Матеріал підготовлений за сприянням програми “Голоси України” в рамках ініціативи Ганни Арендт, яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Зазначимо, вищеназвані організації ніяким чином не впливають на наш контент і не несуть за нього відповідальність.

Анна Небога