Темпи імпорту українського зерна через одеські та дунайські порти невпинно зростають, аграрії вивезли протягом серпня понад півтора мільйона тонн збіжжя і успішно закладають основи врожаю 2023 року.

Про це повідомив речник Одеської ОВА Сергій Братчук, – передає “Укрінформ”.

«Попри напружену воєнну ситуацію на півдні України, темпи імпорту українського зерна через одеські та дунайські порти у серпні невпинно зростали – аграрії вивезли протягом серпня півтора мільйона тонн. А зараз у розпалі збирання врожаю пізніх сільськогосподарських культур – соняшника, гречки, проса. І водночас успішно триває сівба озимих в області. Зокрема, озиму пшеницю буде засіяно на угіддях загальною площею 540 тисяч гектарів», – зазначив Братчук.

За його словами, станом на 31 серпня аграрії Одещини вже отримали 70 заявок з різних країн на постачання збіжжя нового врожаю.

Читайте також: На Одещині стартувала посівна озимого ріпаку  

Як повідомлялося раніше, відновлений у серпні імпорт зерна через порти Одещини послабив гостроту продовольчої кризи в багатьох країнах Африки та Азії. Станом на 31 серпня «зерновим коридором» вийшли з морських портів 62 судна з українською агропродукцією.

Політика