балкер в канале Быстрое на Дунае

Адміністрація Ізмаїльського морського порту дозволила проходити гирлом Бистре суднам з осадкою до 6,5 метра, – повідомили в АМПУ.

Згідно з розпорядженням від 16 лютого, виданим портом «Ізмаїл», прохідна осадка суден на ділянці від 0-го кілометра гирла Бистре річки Дунай до 77-го кілометра Кілійського гирла становить 6,5 метра, а від 77-го кілометра до 116-го кілометра Кілійського гирла – 7 метрів.

Нагадаємо, на початку повномасштабного вторгнення максимальна осадка становила тільки 3,9 метра.

«Дунайський портовий кластер за останній рік суттєво розвинув експортну спроможність. Тільки з березня минулого року перевалка вантажів в портах «Ізмаїл», «Рені» та «Усть-Дунайськ» зросла в 3 рази. Загалом же, з них експортували понад 17 мільйонів тонн продукції, зокрема понад 11 мільйонів тонн продовольства», — розповіли в МІУ.

Додамо, збільшення осадки суден для проходу гирлом Бистре забезпечить більш ефективне та безпечне судноплавство між Чорним морем та річкою Дунай, а також збільшить вантажопотік через Дунайські порти.

Раніше ми повідомляли, що судно з Єгипту доставило в порт Ізмаїла вантаж технічної солі для потреб дорожньої галузі України.