Страны G7

У підсумковому спільному комюніке після зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 йдеться про найрішучіше засудження російського вторгнення,  необхідність негайного і беззастережного виведення росією всі сил і засоби з України та зобов’язання підтримувати Україну.

«Ми ще раз найрішучіше засуджуємо агресивну війну росії проти України, яка є серйозним порушенням міжнародного права, в тому числі Статуту ООН. Росія повинна негайно і беззастережно вивести всі сили і засоби з України. Сьогодні ми знову зобов’язуємось підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, а також надавати стійку безпекову, економічну та інституційну підтримку, щоб допомогти Україні захистити себе, забезпечити своє вільне та демократичне майбутнє та стримати майбутню російську агресію», –  говориться у документі.

Також учасники зустрічі наголошують на тому, що Україна має продовжувати боротьбу з корупцією та внутрішні реформи.

Щодо санкцій проти росії, то вони будуть посилюватися.

Також пролунав повторний заклик до третіх сторін припинити допомогу у війні росії, інакше вони зазнають серйозних втрат.

Міністри засудили погрози росії розмістити тактичну ядерну зброю в білорусі та запевнили, що будуть блокувати російські активи доки не закінчиться війна.

У документі наголошується, що росія має заплатить за завдану нею шкоду, а воєнні злочини та інші звірства росіян в Україні не мають залишитися безкарними.

«Ми підтверджуємо нашу відданість притягненню винних до відповідальності згідно з міжнародним правом, у тому числі шляхом підтримки зусиль міжнародних механізмів, зокрема Міжнародного кримінального суду. Ми підтримуємо створення інтернаціоналізованого трибуналу на базі судової системи України для переслідування злочину агресії проти України», – зазначається у документі.

Нагадаємо: Міністри закордонних справ G7 вимагатимуть негайно вивести російські війська з України

 

Економіка