Словаки

Кілька словацьких організацій розпочали кампанію зі збору коштів під назвою “Боєприпаси для України”, яка за три дні зібрала майже 1,5 мільйона євро.

Про це повідомляє Euractive, передає Укрінформ.

Таким чином організації хочуть підтримати чеську ініціативу допомоги Україні, до якої відмовився приєднатися словацький уряд.

“Ми не можемо змиритися з тим, що наш уряд відмовляється допомагати нашому сусідові. Давайте доведемо, що Словаччина не боягузлива і стоїть на правильному боці історії, організувавши громадський збір коштів на боєприпаси. Давайте допоможемо Україні, незважаючи на наш проросійський уряд”, – написали організатори на офіційному сайті збору коштів, відкритому у вівторок.

Кампанія зі збору коштів є результатом спільних зусиль кількох організацій та активістів з багаторічним досвідом допомоги Україні, серед яких Mier Ukrajine, Darček pre Putina, Donio та All4Ukraine.

Багато словацьких громадських діячів також підтримали кампанію, в тому числі майже 100-річний Отто Шимко, колишній партизан і в’язень німецьких таборів під час Другої світової війни.

“З агресорами неможливо було домовлятися, їх треба було перемогти. Цей досвід Другої світової війни стосується і України”, – сказав Шимко у відеоролику на підтримку ініціативи.

Збір коштів також підтримав колишній міністр закордонних справ і прозахідний дипломат Іван Корчок, який програв Петеру Пеллегріні у фінальному турі президентських перегонів 6 квітня.

Додамо, що попри те, що понад 20 країн приєдналися до чеської глобальної ініціативи із закупівлі боєприпасів для Києва, словацький уряд вирішив не брати в ній участі, заявляючи, що конфлікт “не має військового вирішення”, а “відправлення зброї в Україну лише затягує війну”.

Економіка