Депутаты на войне

У русі ЧЕСНО дослідили скільки депутатів місцевих рад встали на захист України.

Згідно отриманих даних, очолили список депутати Чернівецькій міської ради, де на військову службу пішли 26% депутатів. Усі вони виконують бойові завдання у військових формуваннях України, повідомляють у Чесно.

Декілька з цих депутатів склали мандати, щоб їх місце в раді зайняли наступні за списком кандидати в депутати і рада мала можливість зібрати кворум для прийняття рішень та працювати.

У Дніпрі на захист Батьківщини стала чверть  міських депутатів. Більшість з них вступили у Добровольче формування територіальної громади  (ДФТГ).

У Київраді в різних формуваннях (ЗСУ, ТРО, ДФТГ) проходять службу 23% відсотки депутатів.

Також надалі дані про своїх депутатів, які захищають Україну зі зброєю в руках, Львівська (8%), Хмельницька (3%), Чернігівська та Черкаська (по 2%) міські ради.

Серед обласних рад найбільшу кількість захисників має Тернопільська – 12 депутатів (19%).

У Закарпатській облраді проходять військову службу п’ятеро депутатів (8%), Чернівецькій – три депутати (5%),  Черкаській –  два депутати (3%).

Відзначимо, що для отримання інформації, громадські активісти надіслали звернення до всіх обласних рад та міських рад обласних центрів з проханням надати відповідні дані. Але, на жаль, відповідь надійшла лише від семи міських рад обласних центрів та чотирьох обласних рад.

Це пояснюється тим, що ради не зобов’язані мати інформацію про деталі військової служби депутатів.

Рада проголосовала за нового міністра освіти