российский агент в Николаеве

Служба безпеки України затримала колишнього поліцейського, який шпигував для ФСБ у Миколаївській та Одеській областях. Затриманню ворожого агента сприяв Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

Як повідомили в українській спецслужбі, затриманий передавав ворогові інформацію про місця базування та переміщення Сил оборони в Одеській та Миколаївській областях.

Слідством встановлено, що мешканець Миколаєва у 2016-2020 рр. перебував у тимчасово окупованому Криму та періодично їздив до Росії, де був завербований російською спецслужбою.

З повномасштабним вторгненням російських військ в Україну він отримав завдання повернутися на материкову Україну та влаштуватися до Національної поліції. Перебуваючи на посаді в правоохоронних органах України, фігурант не лише шпигував на користь противника, а й передавав нашим захисникам неправдиві відомості про маршрути пересування ворога.

Читайте також: На оборонному заводі затримали ворожого агента

У березні ц.р. підозрюваного звільнили з правоохоронних органів через п’яну аварію, але він продовжував працювати на росіян.

Для зв’язку з противником він використав зв’язкових – прокремлівського блогера Сергія Лебедєва (відомого, як Кудлатий), який перебуває в окупованому Донецьку та співпрацює з ФСБ.

Під час обшуку у фігуранта знайшли мобільний телефон, який використовувався для спілкування з ворогом.

На базі зібраних доказів йому повідомлено про підозру. Суд відправив російського агента до СІЗО.

Економіка