В понеділок, 12 вересня, в Болградській громаді планують відкрити для відвідування перший дитячий садочок, повідомляє кореспондент «Топора».

Таку інформацію озвучила заступник начальника відділу освіти Болградської міськради Алла Оріховська у ході апаратної наради.

Мова йде про Болградський заклад дошкільної освіти №5, у який виявили бажання водити своїх дітей 120 батьків.
Нагадаємо, що у зв’язку з небезпекою ракетних ударів з боку російських загарбників та відсутністю підготовлених укриттів, дошкільні навчальні заклади у населених пунктах Болградської громади не працювали з початку повномасштабної війни.

За словами Алли Оріховської, для того, щоб дошкільний заклад почав роботу в очному режимі, було проведено колосальну роботу з підготовки укриття. Також пройшли тендерні процедури із закупівлі продуктів харчування.
Відзначимо, що у зв’язку з підвищенням цін на продукти, вартість харчування на одну дитину у день виросла до 78,15 грн. Як і раніше, 60% цієї суми оплачуватимуть батьки дошкільнят, 40% покриватимуть коштом бюджету громади. Також зберігатимуться пільги для певних категорій.

Додамо, що роботи з облаштування укриттів тривають і в інших дошкільних навчальних закладах громади. На фінальній стадії роботи по облаштуванню укриттів в Оксамитненському та Залізничненському дитсадках. Йде робота з підготовки виготовлення проєктно-кошторисної документації для облаштування укриттів у Болградських дошкільних закладів № 8 та № 11, а також Виноградівському садочку.

Щодо кількості малюків, то на початок вересня у Болградській громаді проживає 473 дитини дошкільного віку, що на 61 менше, ніж торік.

Політика