Політична карикатура Євгенії Олійник

Днями у москві під головуванням голови російської православної церкви кирила відбувся соборний з’їзд так званої Міжнародної громадської організації «Всесвітній російський народний собор» (ВРНС), на якому прийняли програмний документ під назвою «Сьогодення та майбутнє російського світу».

Війну росії проти України російські церковники називають «новим етапом національно-визвольної боротьби російського народу проти злочинного київського режиму і колективного Заходу».

«З духовно-моральної точки зору спеціальна військова операція є Священною війною, в якій росія і її народ, захищаючи єдиний духовний простір Святої Русі, виконують місію “стримувача”, що захищає світ від натиску глобалізму і перемоги Заходу, що впав у сатанізм», – зазначають московські церковники.

Людожери у рясах мріють про те, щоб «вся територія сучасної України увійшла до зони виняткового впливу росії», а незалежну Україну називають «русофобським, ворожим росії та її народу політичним режимом», існування якої «повинно бути повністю виключено».

Профашистські церковники прямо заявляють про свої імперські мрії, закликаючи росію «повернутися до існуючої більше трьох століть доктрини триєдності російського народу, згідно з якою російський народ складається з великоросів, малоросів і білорусів, які є гілками (субетносами) одного народу, а поняття «російський» охоплює всіх східних слов’ян – нащадків історичної Русі».

Отже, по суті російські церковники в черговий раз, всупереч християнським цінностям благословили війну та знищення людей.

Відзначимо, що Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ заявив, що «що Українська Православна Церква (донедавна УПЦ Московського патріархату – ред..) відмежовується, категорично не поділяє і засуджує викладені в цьому документі ідеї». 

Нагадаємо: В Одесі завершили пошукову операцію у зруйнованому дроном будинку