Во время церемонии

Вчора, 10 вересня, в реактор ВВЕР-440 Рівненської атомної електростанції потужністю 440 МВт вперше завантажили ядерне паливо американської компанії Westinghouse, вироблене на заводї у Швеції.

Відзначимо, що раніше реактори цього типу працювали тільки на ядерному паливі російського виробництва.

Головний виконавчий директор Westinghouse Патрік Фрагман зазначив, що фахівці українського Енергоатому і Westinghouse за півтора року провели фантастичну роботу, яка зазвичай триває від шести до семи років.

«Ми зробили це разом, і не тільки для України, але і для більшості європейських країн, в яких ядерні реактори відтепер можуть бути повністю незалежними від постачання палива з росії», – процитувало слова Патріка Фрагмана міністерство енергетики України. https://mev.gov.ua/novyna/herman-halushchenko-my-stavymo-krapku-v-monopoliyi-rosiyi-na-rynku-yadernoho-palyva

У Міненергетики нагадали, що контракт на постачання відповідних паливних збірок ВВЕР-440 було укладено у вересні 2020 року.

Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що «це кінець монополії росіян на цьому сегменті ринку ядерного палива».

Молдова передала Україні нову партію допомоги

 

 

 

Політика