территория Запорожской АЭС

Сьогодні, 1 вересня, російські війська організували провокацію в Енергодарі в день запланованого візиту Місії МАГАТЕ на Запорізьку атомну електростанцію. Як заявили в ГУР Міноборони України, зранку місто та територія поряд з АЕС обстрілювалися мінометами та з ударних гелікоптерів.

За даними української військової розвідки, над містом «працювала» група ударних вертольотів К-52, які завдавали ударів по житлових кварталах міста-супутника Запорізької АЕС.

«Було завдано мінометного удару в безпосередній близькості від території ЗАЕС і атомних реакторів. Сьогодні на ЗАЕС має розпочатись Місія Міжнародної агенції з атомної енергії на чолі з головою Рафаелем Гроссі. Ранкові обстріли є частиною плану провокування Місії, направленого на створення потрібної кремлю картинки», – заявили в ГУР МО України.

Читайте також: Російські війська розмістили військову техніку у машинній залі Запорізької АЕС (відео)

В Національній атомній енергогенеруючій компанії «Енергоатом» заявили, що о 4.57 1 вересня через мінометний обстріл російськими окупаційними військами майданчика Запорізької АЕС спрацював аварійний захист і відключився працюючий 5-й енергоблок. Також пошкоджено лінію резервного живлення власних потреб ЗАЕС – 330 кВ. У перехідному режимі відбулося знеструмлення непрацюючого енергоблоку №2 із запуском дизель-генераторів.

Це вже вдруге протягом останніх 10 днів злочинні дії росіян призвели до відключення блоку та знеструмлення станції. Енергоблок №6 продовжує працювати в енергосистемі України і одночасно підживлює власні потреби ЗАЕС. Український персонал станції робить все можливе для ліквідації пошкоджень її інфраструктури“, – йдеться у повідомленні компанії.

Політика