крафтовые производители алкогольных напитков

Ухвалений парламентом законопроєкт «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (№10346) передбачає низку послаблень для крафтових виробників алкогольних напоїв.

Про це у Facebook повідомив голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Іван Марчук.

«Вперше за понад 30 років нашої незалежності спільно структурували законодавство, яке покликане закласти максимально комфортні й уніфіковані засади для розвитку Великої (малої) крафтової четвірки — малих виноробів, малих дистилерів, малих медоварів і малих пивоварів», — прокоментував він ухвалення документу.

Зокрема, законопроєкт передбачає низку переваг для малих пивоварів:
1 млн л дозволеного обсягу виробництва;
декларація матеріально-технічної бази замість обтяжливої й витратної атестації виробництва.

Вина з Бессарабії виходять на ринок Німеччини

Для всіх уніфікували й перезакріпили в законі:
10 днів на отримання ліцензії в електронному вигляді;
звіт за обсягами виробництва та обігу продукції 1 раз на рік;
у 10 разів зменшені штрафи за неподання чи несвоєчасне подання звітів з недостовірними відомостями про обсяги виробництва й обігу.

Також плануються подальші зміни для крафтових виробників, зокрема вже існує домовленість про опрацювання можливості для малих виноробів права виробляти напівігристі вина «петнати» в межах «малої ліцензії».

Політика