Приднестровье

На з’їзді депутатів невизнаної Придністровської Молдавської Республіки (ПМР) не пролунало прохання про приєднання до рф.

Депутати дійсно прийняли Звернення до росії та низки міжнародних організацій, але просять у ньому допомогти не допустити дестабілізації ситуації та ескалації напруженості в придністровському регіоні, порушення прав та свобод громадян.

Інформація щодо Придністров’я не відповідає дійсності – ГУР

«Сьогодні, враховуючи ситуацію в «ПМР», нічого не сталося, росія не отримала бажаного результату. У даній ситуації їхні потуги і політичні, і інформаційні – зазнали поразки»,наголосив представник ГУР Андрій Юсов у коментарі виданню РБК-Україна.

На те, що відбулося, прореагували й у зовнішньополітичному відомстві України.

«МЗС України уважно стежить за останніми подіями в придністровському регіоні Молдови та закликає до мирного вирішення проблемних питань економічного та соціально-гуманітарного характеру у відносинах між Кишиневом та Тирасполем без жодних деструктивних зовнішніх втручань.

Україна виступає за мирне врегулювання придністровського конфлікту з дотриманням суверенітету та територіальної цілісності Республіки Молдова.», – прокоментували у МЗС України.

Також у МЗС підкреслили, що «Україна продовжує виступати за якнайшвидше виведення з території придністровського регіону Молдови російських військ, утилізації боєприпасів на складах у населеному пункті Ковбасна, переформатування місії на Дністрі з військової у цивільну, докладає всіх зусиль для запобігання будь-яким спробам росії дестабілізувати Молдову чи інші країни нашого регіону».

Додамо, що у Молдові ухвалений придністровськими «депутатами» документ назвали «пропагандистською декларацією».