Під час затримання

Близько 100 мільйонів гривень лише на оборудці з закупівлею трансформаторів АТ «Укрзалізниця» по завищених цінах «заробили» учасники злочинної групи.

«НАБУ і САП викрили організовану групу, створену у 2021 році з метою контролю за діяльністю та грошовими потоками АТ «Укрзалізниця».

Як встановило слідство, у червні-грудні 2022 року лідер групи через підконтрольних службових осіб «Укрзалізниці» забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів за завищеною вартістю»,повідомили у НАБУ.

Унаслідок реалізації схеми впродовж 2022-2024 рр. «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 94,8 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд.

Наразі про підозру повідомили 7 особам.

За інформацією САП, керував організованою групою – радник Офісу Президента України, а в подальшому – співробітник Служби безпеки України.

За інформацією медіа, мова йде про колишнього начальника Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ Артема Шила (звільнений з посади у березні цього року – ред.).

Лідеру організованої групи також повідомили про підозру у заволодінні 117 млн грн при закупівлі кабелів АТ «Укрзалізниця», яке НАБУ і САП викрили у березні цього року.

Додамо, що правоохоронці вживають заходи щодо встановлення інших епізодів злочинної діяльності організованої групи.

На Одещині викрили міжнародну банду торгівців зброєю