Лиз Трасс

Прем’єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс подала у відставку. Вона стане головою британського уряду, яка займала посаду найкоротший термін. Ліз Трасс залишиться на посаді прем’єра до обрання наступника.

Коментуючи свою відставку, Ліз Трасс заявила, що не може впоратися з критичною ситуацією, яка склалася в країні, і не в здатна виправдати мандат, наданий їй Консервативною партією.

Як передає SkyNews, було багато припущень, хто може замінити Ліз Трас. Головним претендентом на посаду голови уряду розглядався новий канцлер Джеремі Хант, але джерела видання стверджують, що Хант не має наміру балотуватися.

Падіння пані Трасс почалося, коли місяць тому її колишній канцлер Квасі Квартенг оголосив про свій міні-бюджет, що викликало тижні економічних потрясінь і зрештою призвело до його звільнення минулої п’ятниці.

Пан Хант, який під час передвиборчої кампанії голосував за опонента Трасс Ріші Сунака, потім обійняв посаду канцлера і в понеділок скасував більшість нефінансованих міні-бюджетних скорочень податків, що ще більше підірвало авторитет пані Трасс.

У середу вдень її міністр внутрішніх справ Суелла Браверман звільнилася після того, як заявила, що порушила правила безпеки, надіславши повідомлення про політику колегі своєю особистою електронною поштою.

У середу ввечері ситуація лише погіршилася після плутанини з приводу того, чи було голосування лейбористів у день опозиції насправді вотумом довіри уряду, чи ні, що призвело до звинувачень колег у «жорстокому поводженні» з депутатами-консерваторами.

Деякі депутати-консерватори до цього публічно закликали до відставки пані Трасс, але за кілька годин до її відходу багато депутатів заявили, що хочуть, щоб вона пішла.

Правила Консервативної партії не дозволяють лідеру отримати вотум довіри у перші 12 місяців їхнього перебування на посаді, але це стало зрозуміло після того, як значна кількість депутатів написала серу Грему Бреді, голові Комітету прихильників консерваторів 1922 року, закликаючи її піти. Було ухвалено рішення, що вона не може залишитися.

Політика