Представники Болградщини на форумі

У Києві відбувся Форум національних меншин України.

Участь у роботі Форуму взяли керівниці Одеського обласного центру болгарської культури в місті Болград Галина Іванова та обласного центру гагаузької культури, який розташований в селі Виноградівка Болградської громади, Ольга Кулаксиз.

«Участь у заході взяло близько 150 представників державних інституцій, міжнародних організацій, громадського сектору та наукових кіл. Форум став майданчиком для діалогу, обміну досвідом та визначення шляхів подолання викликів, з якими стикаються національні меншини (спільноти) в Україні, на тлі триваючої повномасштабної війни»,повідомила пресслужба кабміну.

«Серед представників національних меншин (спільнот) України був Обласний центр болгарської культури в місті Болград, який розкрив багатство болгарської культури в її різних аспектах і напрямках, представивши історію, фольклор, побут і традиції болгарського народу, матеріальну і духовну культурну спадщину»,розповіли у Центрі болгарської культури.

У центру гагаузької культури повідомили, що «музей обласного центру гагаузької культури представив на форумі виставку виробів народно-ужиткового мистецтва гагаузького народу».

Відзначимо, що в межах заходу, міжнародні партнери висловили свою підтримку Україні на шляху до ЄС, підкреслюючи важливість захисту прав меншин та тих кроків, які уже реалізовані нашою державою щодо захисту прав національних меншин (спільнот) та зокрема в межах реалізації рекомендацій Єврокомісії.

Почала свою роботу Ради громадських об’єднань національних меншин України

 

Залишити відповідь