Black Sea Security Forum 2024 Одесса

Значна частина агропромислового експорту України поступає через чорноморські порти, що критично важливо для продовольчої безпеки світу. В перші місяці повномасштабного вторгнення росії в Україну 40 мільйонів жителів Африки опинились на межі голоду. Про це заявили виконуючий обов’язки міністра аграрної промисловості та продовольства України Тарас Висоцький та виконуючий обов’язки директора Всесвітньої продовольчої програми в Україні Маріанна Ворд.

Міністр Висоцький наголосив, що протягом останнього року 75% українського агроекспорту здійснюється через порти Великої Одеси. Забезпечення безпеки їх функціонування та альтернативного чорноморського маршруту важливе для світу.

«Україна є одним із найбільших експортерів різного роду агропромислової продукції. 400 млн людей можуть бути накормлені української агропромисловою продукцією, як, наприклад, це було в 2021 році, коли був найбільший врожай», – заявив Тарас Висоцький.

Министр аграрной политики Украины Тарас Высоцкий

Разом із тим, міністр аграрної промисловості та продовольства України підкреслив, що через війну  20% земель агропромислового призначення не доступні українським фермерам.

Голова Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Маріанна Ворд наголосила, що відсутність українського продовольства, яке постачається, в тому числі через Одесу, може спричинити глобальний голод. З її слів,  в перші місяці після повномасштабного вторгнення росії в Україну та блокади чорноморських портів близько 40 мільйонів жителів Африки виявились на межі голоду, оскільки країни східної, західної північної Африки не в змозі прокормити себе самостійно.

«Український альтернативний коридор став значною перемогою для світової продовольчої програми», – наголосила Маріанна Ворд та підкреслила, що за рахунок коштів 24 донорів Світова продовольча програма закупила українську продукцію, яка накормила 10 мільйонів людей.

Українське продовольство доставляли в Сомалі, Йемен, Кенія, Судан, Ефіопія, Алжир, Джибутті, Демократична Республіка Конго, Малаві, Мозамбік, Мавританія та Газа.

Нагадаємо, в Одесі проходить Black Sea Security Forum 2024. Політики, дипломати, військові та експерти з різних континентів обговорюють безпекові питання та що необхідно для перемоги України.

автор: Ігор Карпеченко

Політика