Порт «Усть-Дунайск»

Сьогодняі в державній системі Прозорро відбувся онлайн-аукціон з продажу Морського торгівельного порту «Усть-Дунайськ».

У Фонді державного майна України повідомляють, що продаж морського порту відбулася вперше за часів незалежності України.

«Фінальна пропозиція за порт «Усть-Дунайськ» у 3,3 раза перевищила стартову ціну, яка становила 60 мільйонів гривень. Такого результату вдалося досягти завдяки значній конкуренції серед підприємців – за порт змагалися 8 інвесторів», – зазначили у ФДМУ.

Торги Prozorr
Торги Prozorro, скриншот

Начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський вважає, що зараз найкращий час для приватизації цього порту.

«Якщо до повномасштабної війни і морської блокади цим портом цікавились лише декілька локальних компаній, то зараз, як бачимо, конкурували 8 учасників.

Чи був би попит після перемоги, коли на часі стане відбудова Миколаївського, Маріупольського та кримських портів?

Навряд, зважаючи на «шалені» довоєнні фінансові показники порту:

2019 рік – 202 тис. грн збитку; 2020 рік – 308 тис. грн збитку; 2021 рік – 222 тис. грн збитку.

І лише у 2022 році, коли більшість портів заблоковано, перевалка МТП «Усть-Дунайськ» «ожила»: за квітень-грудень вантажообіг становить 200 тис. тонн, а чистий прибуток сягнув 848 тис. грн (за 9 місяців 2022 року)»,розповів чиновник.

Додамо, що переможцем торгів, згідно інформації Олександра Славського, стало зареєстроване у м. Вінниця ТОВ «ЕЛІКСИР Україна», основний вид діяльності якого, згідно з даними аналітичної онлайн-системи YouControl – «Оптова торгівля хімічними продуктами»

Порт Рені показав найкращий результат за тридцять років