Даниэль Митов

Росія розгорнула війну не лише проти України, а усього цивілізованого світу. Болгарії залишається або допомогти братній Україні перемогти, або зганьбитися, не зайнявши чітку позицію в питанні надання військової допомоги Україні. Так прокоментував ситуацію колишній міністр закордонних справ Болгарії, чинний депутат болгарського парламенту від блоку ГЕРБ-СДС Даніель Мітов.

За його словами, війна в Європі розв’язана не за бажанням європейців, а російською Федерацією, яка зруйнувала глобальну безпекову систему, відмовляючись визнавати суверенітет і право на існування цілої європейської нації.

«Війну розпочато російською Федерацією. Повномасштабну наприкінці лютого. Фактом визнання війни є оголошення часткової мобілізації в російській Федерації. Фактично цю війну розпочато в 2014 році незаконною анексією Кримського півострову російською Федерацією. РФ щодня скоює військові злочини, бомбардує житлові квартали, вбиває мирних громадян, навмисне руйнує цивільну інфраструктуру, зокрема електростанції, і позбавляє українське населення нормальних умов життя», – заявив Даніель Мітов в стінах парламенту Болгарії під час обговорення питання щодо надання Україні військово-технічної. допомоги.

Як заявив депутат, Болгарія стоїть перед вибором, «або допомогти близькому народу здобути перемогу, або зганьбитися, не зайнявши чітку позицію в питанні надання військової допомоги».

Мітов нагадав депутатам парламенту, що Болгарія є членом НАТО та ЄС, які колективно захищають певний набір цінностей. Зокрема, йдеться про права людини, свободу слова та право вибору на членство в міжнародних організаціях.

«Якщо російська Федерація досягне успіху в досягненні своїх цілей, то ніхто в Європі, включно з Болгарією, не зможе бути спокійним за територіальну цілісність і свободу суверенного вибору», – так він пояснив обов’язок надати Україні військово-технічну допомогу.

Даніель Мітов обіймав посаду міністра закордонних справ Болгарії у період із серпня 2014 року до січня 2017 року. Призначений за прем’єр-міністра Георгі Близнашки. Після перемоги на виборах партії Бойко Борисова зберіг посаду аж до січня 2017 року.

Нагадаємо, сьогодні в парламенті Болгарії розглядають питання надання Україні військово-технічної допомоги. В порядку денному декілька проектів рішень, наданих блоком ГЕРБ-СДС та партією ДБ.

Політика