Затор з вантажівок

Представники польських автоперевізників заявили, що розширять прикордонну акцію протесту проти України, заблокувавши ще один пункт пропуску для вантажних автомобілів – “Шегині – Медика”.

Про це повідомив один з організаторів протесту Томаш Борковський агентству AFP в четвер.

Зокрема, Борковський повідомив, що з понеділка вони розширять блокаду на пункт пропуску “Медика”. Він зазначив, що далекобійники очікують нового раунду переговорів з польським та українським урядами.

Наразі українська сторона не досягла згоди на переговорах з польськими перевізниками, які вже майже два тижні блокують вантажні перевезення на трьох основних прикордонних пунктах пропуску. У переговорах, що відбулися в четвер у прикордонному пункті пропуску “Дорогуськ”, взяли участь представники міністерств інфраструктури України та Польщі, а також транспортного департаменту Єврокомісії.

“Ключовою вимогою протестувальників є повернення до дозвільної системи. Ця вимога не може бути виконана”, – заявили в Міністерстві транспорту України.

Нагадаємо, 6 листопада десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною. Вони вимагають, серед іншого, запровадження комерційних дозволів для українських компаній на перевезення вантажів, за винятком гуманітарної допомоги та поставок для українських військових.

Багатоденний протест спричинив величезні черги по обидва боки кордону.