судно

Кількість відправлень суден з портів Великої Одеси за тиждень скоротилася на 26%. Так, протягом минулого тижня з морських портів України відправили 32 судна — на 11 менше, аніж за попередній тиждень.

Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

В ціломуУ, З 17 по 23 жовтня Україна експортувала «зерновим коридором» 787,9 тис. тонн агропродукції — на 8% менше, ніж тижнем раніше. За цей час найбільше відправили кукурудзи (35%), ріпаку (22%) та пшениці (20%).

Найбільше продукції експортували до країн Азії — 362 тис. тонн. До країн Європи відправили 325 тис. тонн, до країн Африки — 101 тис. тонн.

Показники експорту та кількість завантажених суден в морських портах України падають вже другий день поспіль. Причина такої динаміки — велика черга суден, які чекають на інспекцію. Наразі їхня кількість перевищує 100 одиниць, – зазначили в УКАБ.

В Міністерстві закордонних справ України повідомляють, що до заторів із суден біля Стамбулу призвели дії РФ. Затримки перевірок суден зернової ініціативи є політично мотивованими, вважають у міністерстві. Так, російське керівництво вже неоднократно без законних підстав намагалося поставити під сумнів «зерновий коридор», вимагаючи нових пільг за згоду продовжити угоду.

Читайте також: Російська окупаційна влада вивозить зерно з півдня України залізницею