отключение света

Після скасування мораторію на припинення житлово-комунальних послуг у разі несплати постачальник електроенергії YASNO планує ініціювати перші відключення електроенергії за борги вже у січні.

Про це повідомили в прес-службі компанії, пише Delo.ua

“Перші відключення відбудуться вже у кінці січня та, у першу чергу, будуть застосовані до клієнтів, які мають найбільший термін та суму заборгованості. При цьому законодавством не визначена мінімальна сума боргу для відключення боржників. Тому аби уникнути додаткових витрат та клопотів, постачальник закликає усіх споживачів, які мають заборгованість, терміново оплатити рахунки”, – зауважили в компанії.

Раніше генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко заявляв, що відключення світла не будуть раптовими та стосуватимуться лише найбільших боржників.

“Ми не будемо відключати всіх підряд. У нас є чіткі критерії й по сумі, і по “віку” заборгованості. Наразі таких кандидатів на відключення понад 70 тисяч у Київі та Дніпропетровській області і їхній загальний борг становить понад 600 млн грн”, — зазначив Коваленко.

Зокрема, власник житла, якого компанія подасть на відключення оператору систем розподілу отримає паперове попередження спочатку за 10 днів до відключення від компанії постачальника електроенергії та ще за 5 днів — сповіщення від оператора системи розподілу, який і здійснює відключення.

Нагадаємо, Кабмін скасував своєю постановою мораторій, встановлений на початку повномасштабного вторгнення, на стягнення заборгованості з населення за комуналку, нарахування пені за борги та відключення послуг злісним неплатникам. Згідно з цією урядовою постановою від 29 грудня 2023 року № 1405, мораторій щодо комунальних боргів з 1 січня 2024 року продовжує діяти лише на окупованих територіях і там, де тривають бойові дії.

Економіка

  • Alexandrion: з Румунії з любов’ю
    Alexandrion: з Румунії з любов’ю

    Справжнім коньяком вважається напій, виготовлений у французьких гуральні з одного з трьох сортів винограду за певною місцевим регламентом технології. Створений за аналогічною рецептурою міцний напій, згідно з міжнародними правилами, може маркуватися виключно як «виноградний бренді». Але ми звикли називати саме коньяками популярні сорти, виготовлені, наприклад, у Вірменії чи в Україні. У цій статті ми розповімо про відомого в Європі виробника з Румунії, який випускає різноманітні благородні алкогольні напої, у тому числі виноградний бренді. А тим, кого цікавить актуальна ціна Alexandrion та хто хоче особисто переконатися в унікальних смакових якостях, чи варто відвідати онлайн-маркет Маудау.
    Читати далі