Кабмін скасував своєю постановою мораторій, встановлений на початку повномасштабного вторгнення, на стягнення заборгованості з населення за комуналку, нарахування пені за борги та відключення послуг злісним неплатникам.

Згідно з цією урядовою постановою від 29 грудня 2023 року № 1405, мораторій щодо комунальних боргів з 1 січня 2024 року продовжує діяти лише на окупованих територіях і там, де тривають бойові дії.

Крім того, у постанові сказано, що при тимчасовій відсутності в житловому приміщенні споживача та інших осіб протягом понад 30 календарних днів, постачальникам житлово-комунальних послуг має бути надана про це відповідна заява та документальне підтвердження в електронній або паперовій формі – довідки з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання (у тому числі й отримані за кордоном), а також проходження військової служби, відбування покарання тощо.

На голову Верховної Ради подали судовий позов

Нагадаємо, що мораторій на стягнення заборгованості за ЖКП для населення, нарахування та стягнення пені та штрафів, а також припинення житлово-комунальних послуг був введений 5 березня 2022 року.

Як пояснюють у Верховній Раді, це рішення було необхідним, оскільки борги з комуналки почали непомірно зростати. Лише за електроенергію населення заборгувало близько 40 млрд грн.