Культурне агентство ООН ЮНЕСКО заявило у вівторок, що підтримує заявку України на включення Одеси до списку Світової спадщини.

Про це повідомляє пресслужба ЮНЕСКО.

Після зустрічі міністра культури України Олександра Ткаченка з генеральним директором Одрі Азулай у паризькій штаб-квартирі агентства ЮНЕСКО заявили, що мобілізували експертів для підтримки України, щоби номінація могла бути розглянута терміново державами-членами Комітету всесвітньої спадщини.

ЮНЕСКО заявила, що також хоче додати Одесу до списку всесвітньої спадщини, що знаходиться під загрозою, а також об’єкти всесвітньої спадщини Києва та Львова, які також знаходяться під загрозою.

Так, Чорноморський порт “Одеса” знаходиться всього за кілька десятків кілометрів від лінії фронту і вже зазнав артилерійських обстрілів. Минулого місяця було зруйновано частину великого скляного даху та вікон Одеського музею образотворчих мистецтв, відкритого 1899 року. ЮНЕСКО профінансує ремонт музею та Одеського музею сучасного мистецтва з початку війни, профінансує оренду додаткового персоналу для захисту колекцій. Агентство також допоможе з оцифруванням творів мистецтва та надасть засоби захисту.

Фото: архив

Політика