иранские беспилотники Shahid-136

Не всі регіони України можуть бути обстріляні за допомогою безпілотних літальних апаратів іранського виробництва «Шахід-136». Тактико-технічні характеристики цих дронів-камікадзе обмежили географію їхнього застосування російськими військами, заявила голова Об’єднаного координаційного прес-центру сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

За її словами, попередньо безпілотники «Shahid-136» здатні завдавати ударів на відстані максимум 2,5 тисячі кілометрів від місця базування.

«Тактико-технічні характеристики дають можливість дронам віддалятися від бази приблизно на 2,5 тис. км. Це означає, що під загрозою лише південні регіони України, в які вони можуть прямувати з тимчасово окупованої території», – зазначила Гуменюк.

Вона зазначила, що російські війська почали застосовувати дрони-камікадзе відносно нещодавно і фахівцям доводиться вивчати не лише їхні тактико-технічні характеристики, а й особливості застосування.

Читайте також: Військові пояснили причини прориву дронів-камікадзе до Одеси

За попередніми атаками на об’єкти Одеської області відомо, що зазвичай дрони використовуються групою в два-три апарати. Відносно невеликі розміри ускладнюють їхнє знищення в русі на ціль. Хоча сили ППО південного регіону неодноразово збивали Шахиди-136 над Чорним морем.

Джерело: УНІАН

Політика