Баба марта

У Болграді та інших населених пунктах півдня Одеської області сьогодні, 1 березня, за народною традицією вітають одне одного з початком весни та дарують традиційні обереги-сувеніри – мартениці у болгар та мерцішори у молдаван.

То там, то тут звучить болгарське привітання: «Честита Баба Марта!»

Саме з такими словами та побажаннями Перемоги, миру, здоров’я та процвітання завітали сьогодні співробітники Обласного центру болгарської культури в м. Болград до працівників різноманітних установ міста, зверталися до земляків на вулицях Болграду.

Баба марта

Баба марта

Весняний настрій дарували містянам і творчі працівники КЗ “Центр культури та дозвілля” Болградської міськради, які влаштували невеличкий концерт та майстер-клас з виготовлення мартениц на центральному проспекті міста.Баба марта

Відповідні заходи пройшли і в деяких начальних закладах.

А природа ще раз нагадала про початок весни та оптимістичні надії на майбутнє чудовою сонячною погодою та розквітлими пролісками та фіалками.

Нагадаємо, що Баба Марта, на честь якої названо свято, – це містичний персонаж болгарського фольклору, володарка березня. Вона то весела і добродушна, то починає так злитися, що відображає суть березня з його мінливою погодою.

Символом свята є мартениця – брошка, виготовлена з переплетених червоних та білих ниток, що уособлює початок весни, радість, силу та здоров’я. За традицією, мартеницю носять весь березень, а потім прив’язують до гілки дерева.

8 березня: вихідний чи робочий