У саміті в Джидді взяли участь понад 40 країн

Про те, що під час саміту політичних радників у Саудівській Аравії щодо російсько-української війни погодили не всі пункти української формули миру розповіли в офісі президента.

На зустрічі з журналістами глава офісу президента Андрій Єрмак сказав, що є пункти формули, за яких заперечень немає і ті, по яких діалог триває.

«Зокрема, багато країн наголошували, що не може бути компромісів щодо пункту про територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України»,повідомила LIGA.net.

А ось що стосується пункту про справедливість, яким передбачено притягнення до відповідальності російського керівництва, то тут діалог триває.

«Треба більше працювати щодо нього з країнами Глобального Півдня. Не тому, що вони проти. Їм треба більше пояснень, як це відбуватиметься», – наводить видання слова глава ОП.

Наразі робота довкола формули миру триватиме на декількох рівнях, у тому числі на рівні послів. Щодо саміту, то його учасники створять робочі групи, щоб напрацьовувати конкретні рішення і домовленості по кожному із пунктів формули миру.

Планується, що після ще однієї зустрічі на рівні політичних радників, процес має вийти на саміт на рівні лідерів.

Нагадаємо, що 5-6 серпня у Саудівській Аравії відбулася зустріч дипломатичних радників із національної безпеки та політичних директорів зовнішньополітичних відомств провідних країн світу, на якій обговорювали мирний план України. В саміті взяли участь  представники понад 40 держав.

Завдання мирного саміту в Саудівській Аравії – представлення позиції України

 

Політика