миротворцы в Приднестровье

Делегація Молдови в Об’єднаній контрольній комісії (ОКК) вимагає від влади Придністровського регіону прибрати із Зони безпеки незаконно встановлені пости. Відповідну заяву молдавська сторона зробила під час робочої зустрічі у Бендерах.

Як повідомляють молдавські ЗМІ з посиланням на Бюро з реінтеграції Молдови, представники Молдови заявили, що зазначені пости перешкоджають вільному пересуванню громадян та створюють загрозу ситуації у Зоні безпеки. На їхню думку, ОКК має втрутитися та забезпечити виведення незаконних постів із зони відповідальності Змішаних миротворчих сил.

Представники Кишинева запропонували новий проект рішення, який зобов’язує Тирасполь дотримуватись положень Угоди від 21 липня 1992 р. і відмовитися від своїх односторонніх дій.

Під час обговорення питання сторони так і не досягли консенсусу і було ухвалено рішення зробити перерву для проведення додаткових консультацій.

Друга важлива тема, порушена на зустрічі, стосується нещодавніх інцидентів на миротворчій посаді поблизу міста Вадул-луй-Воде. Щоб уникнути напруженості такого роду Об’єднаному військовому командуванню, запропоновано подати пропозиції щодо коригування внутрішніх інструкцій.

Нове засідання комісії відбудеться за тиждень.

Політика