Майя Санду

У разі загрози територіальної цілісності Молдови з боку Росії в Кишиневі готові вжити захисних заходів. Як заявила президент Молдови Майя Санду, молдавська влада звернулася до партнерів із проханням надати допомогу у підвищенні обороноздатності країни.

«Якщо Росія будь-яким чином загрожуватиме територіальній цілісності Молдови, ми вживемо захисних заходів», – заявила президент Молдови під час спільної прес-конференції з президентом Грузії Соломе Зурабішвілі, передає NewsMaker.

Санду зазначила, що з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну молдавська влада звернулася до партнерів із проханням надати допомогу у підвищенні обороноздатності Молдови. На сьогодні йдуть переговори і після досягнення результатів Санду пообіцяла повідомити деталі.

При цьому президент Молдови сподівається, що до крайності не дійде. “Сподіваюся, подібної ситуації не буде, але якщо Росія якимось чином посміє загрожувати територіальній цілісності та суверенітету Молдови, то, очевидно, ми вживемо заходів захисту”, – сказала Санду.

Читайте також: Санду розповіла як вирішити Придністровський конфлікт

Минулого тижня російські війська вперше використали повітряний простір Молдови для завдання ракетного удару по об’єктах в Україні. Три російські ракети пройшли над північно-східною частиною Молдови. У МЗС Молдови висловили рішучий протест та викликали російського посла для вручення йому ноти. У Міністерстві оборони Молдови заявили, що звернулися до російської влади з вимогою пояснити їхню позицію щодо інциденту, але в Москві не визнають факт і вимагають надати деталі.

Політика