Василе Динку

На початку жовтня міністр оборони Румунії Василе Дінку натякнув, що Україні, можливо, доведеться поступитися територіями. Сьогодні Дінку заявив про відставку, назвавши неможливим спільну роботу із президентом Клаусом Йоханнісом.

Як повідомляє «Європейська правда, 8 жовтня глава оборонного відомства Румунії Василе Дінку заявив, що Україна зможе досягти миру лише шляхом переговорів, під час яких можливо доведеться поступитися територією.

«Війна триватиме, єдиним шансом на мир можуть бути переговори з Росією. Звичайно, це складні переговори. Країни світу, НАТО, Сполучені Штати повинні домовлятися про безпеку України гарантій і миру з Росією. Україна сама не зможе вести переговори з Росією, тому що політичний клас в Україні зараз не може дозволити собі припустити…втрату територій, остаточно несправедливу втрату територій. Це було б занадто велика поразка політиків”, – наголосив Дінку.

Він підкреслив тоді, що «було б ідеально досягти переговорної ситуації, навіть якби було досягнуто замороженого конфлікту, переговори все одно принесли б більше користі, ніж те, що відбувається зараз, знищення людських життів і матеріальних цінностей».

Читайте також: Назвав війну в Україні “операцією”»: міністр оборони Болгарії поплатився посадою

Такі висловлювання негативно сприйняли у Бухаресті та назвали слова міністра його особистою думкою. Президент Румунії Клаус Йоханніс різко засудив заяву Дінку і наголосив, що лише уряд у Києві може вирішувати з ким вести переговори.