Министр энергетики Украины Герман Галущенко,

Міністр енергетики України Герман Галущенко розповів, що після блекауту, спричиненого  російськими ударами, енергетикам вже вдалося подати електроенергію до об’єктів критичної інфраструктури, повідомляє Міненерго.

Фахівці розраховують, що до сьогоднішнього вечора почнуть працювати атомні станції, і це значно скоротить дефіцит.

Сьогодні, під час надзвичайного засідання Міністрів енергетики ЄС, Герман Галущенко проінформував колег, що 23 листопада росія випустила по Україні близько 70 ракет, з яких було перехоплено 51 ракету.

Тобто близько двох десятків ракет вразили об’єкти енергетичної інфраструктури, зокрема, теплову генерацію, а також вузлові підстанції.

Він також додав, що цей обстріл мав вплив не лише на енергосистему України, але і сусідньої Молдови.

«Вчорашній удар мав тяжкі наслідки.  Відбувся блекаут. Всі атомні електростанції України були знеструмлені. Це перший випадок, коли всі чотири українські АЕС були знеструмлені одночасно», –  підкреслив  міністр.

Також в коментарях для українських ЗМІ Герман Галущенко розповів,  що вчора насправді відбувся блекаут у нашій енергосистемі внаслідок обстрілів. Він повідомив, що о 4:00 ранку енергетики змогли об’єднати енергосистему, вона зараз працює як єдина. Обсяг генерації поступово збільшується, електроенергія подається в оселі українців.

Читайте також: Європа допоможе Україні генераторами

 

Політика