Херсонская область

Українські війська прощупують лінію оборони противника на південному напрямку та готуються до проведення контрнаступальної операції зі звільнення Херсонської області від російських окупаційних сил. На окремих ділянках українські війська вже прорвали першу лінію оборони противника.У соціальних мережах масово тиражуються повідомлення про контрнаступ українських військ у напрямку Херсонської області. Інформацію про це підтвердили в об’єднаному координаційному прес-центрі сил оборони Півдня України, а також заступник голови Одеської ОВ Олексій Мацулевич, спочатку опублікувавши відповідну посаду у своєму Телеграм-каналі, хоча згодом видалив її.

Глава прес-центру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила, що «ЗСУ розпочали наступальні дії з різних напрямків на півдні, у тому числі й на Херсонщині». Водночас вона закликала всіх до «тиші» у питанні бойових дій.
«Військова операція потребує тиші. Те, що зараз новини з фронту викликають такий ажіотаж, це неправильно. В умовах гібридної війни, інформаційної війни, треба усвідомлювати, що будь-які дії, навіть якщо вони надихають, повинні мати логічне завершення, і тільки тоді вони будуть результативними», – наголосила вона.

Українські військові також повідомляють, що внаслідок наступальних дій на Херсонщині противник відійшов від своїх позицій. Зокрема, 109 полк «ДНР» залишили позиції, а російські десантники, які їх прикривали, втекли з поля бою.

ссылка на ТГ канал

Крім того, українські війська завдали удару по машинобудівному заводу в Бериславі, де російські війська обладнали базу та проводили ремонт військової техніки. У соціальних мережах поширюються фото та відео зі стовпом диму в районі заводу.
У Новій Каховці не вщухає сигнал тривоги. Окупаційна влада заявила, що розпочала евакуацію людей з робочих місць до бомбосховища. Причиною називається масований обстріл у районі міста з боку українських військ.

Ведучий американського телеканалу CNN Джим Шутто, посилаючись на джерела в МО США, повідомив, що українські війська почали промацувати лінію фронту на південному напрямку перед підготовкою великого контрнаступу зі звільнення Херсонської області.

У російському сегменті телеграм-каналів, очевидно, заперечують настання українських військ і не визнають перемоги ЗСУ. Хоча підтверджують, що на окремих напрямках на півдні України українські підрозділи виявляють суттєву активність.

Політика