ПАСЕ

Міжнародний механізм компенсації збитків, завданих Україні та її громадянам унаслідок російської агресії, має бути створений багатосторонньою угодою, відкритою для всіх держав-однодумців та за підтримки ООН, Ради Європи, ЄС та інших міжнародних організацій.

Про це йдеться у резолюції “Правові аспекти та аспект прав людини в агресії російської федерації проти України”, ухваленій Парламентською Асамблеєю Ради Європи, – передає Укрінформ.

У документі Асамблея повторила заклик до всіх держав-членів Ради Європи “створити міжнародний механізм компенсації, включаючи міжнародний реєстр збитків, у співпраці з українською владою”.

Крім того, ПАРЄ схвалила основні аспекти майбутнього механізму фінансової компенсації Україні збитків, завданих російською агресією. Механізм компенсації буде створений багатостороннім договором або угодою, відкритою для всіх держав-однодумців, за підтримки Організації Об’єднаних Націй, Ради Європи, Європейського Союзу та інших міжнародних організацій.

В декілька об’єктів енергетичної інфраструктури влучили ракети

Згідно з документом, першим кроком має стати створення реєстру збитків, який “зафіксує докази та претензії щодо шкоди, втрат або травм, завданих усім фізичним та юридичним особам в Україні, а також державі Україна, внаслідок порушень міжнародного права, спричинених агресією російської федерації проти України”. Він має включати міжнародну компенсаційну комісію, уповноважену розглядати та приймати рішення щодо претензій, поданих та задокументованих у реєстрі, а також компенсаційний фонд, з якого виплачуватимуться компенсації.

При цьому не була прийнята поправка, запропонована українськими депутатами, яка передбачала, що “допоки росія добровільно не виплатить повну компенсацію, компенсаційний фонд має фінансуватися в першу чергу за рахунок конфіскації російських суверенних і приватних активів”.

У резолюції ПАРЄ також запропонувала Генеральній Асамблеї Організації Об’єднаних Націй “підтримати та схвалити створення спеціального міжнародного кримінального трибуналу щодо злочину агресії проти України та міжнародного механізму компенсації за шкоду, збитки і втрати, понесені державою Україна, а також фізичними та юридичними особами в Україні внаслідок російської агресії”.

Світ