цены на сахар

Ціни на цукор у новому сезоні влаштують усіх, адже світові ціни на цей продукт наразі трішки знижуються внаслідок очікуваного профіциту.

Про це розповів старший викладач кафедри харчових виробництв ІПДО НУХТ, директор НПЦ «Цукробурякового виробництва», член Комітету АПК при Торгово-промисловій палаті України Олександр Коротинський у колонці на AgroTimes.

Він зазничив, що у Індії й Таїланді, які є найбільшими країнами за експортним потенціалом, торік була посуха. Зараз у основних країнах-виробниках сприятливі погодні умови.

Влітку минулого року середня відпускна ціна з цукрових заводів становила 30 грн/кг із ПДВ. На сьогодні вона сягає 25,5 грн/кг. У новому сезоні ціна, яка б задовольняла цукровиків і підприємства із великими обсягами споживання цукру, становить 25-26 грн/кг із ПДВ.

За словами фахівця, з огляду на те, що раніше і навіть зараз українські ціни на цукор були нижчими за експорт цукру-сирцю та його переробку до країн споживання, це дало можливість Україні зайняти певні ніши навіть попри дорогу логістику із багаторазовими перевантаженнями та простоями.

Україна вперше відправляє соняшникову олію в рамках гуманітарної ініціативи

«За даними Міністерства агрополітики, в Україні посіяли 250 тис. га цукрових буряків, що на рівні минулорічного показника. Наразі посіви у задовільному стані. Тому внутрішній ринок буде забезпечений цукром на 100%. Цукрові заводи цього сезону не планують підвищувати ціни на солодкі корені, адже це можливо робити, коли вартість кінцевого продукту зростає. Зараз кінцевий продукт — цукор — і всередині України, і на світових ринках значно здешевшав, — додав Олександр Коротинський.

Політика