Олексій Данілов та Олександр Литвиненко

Сьогодні президент України своїми указами звільнив Олексія Данілова з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони України та призначив на його місце голову Служби зовнішньої розвідки України Олександра Литвиненка.

Водночас головою Служби зовнішньої розвідки України призначений Олег Іващенко.

Додамо, що згідно з інформацією, розміщеною на сайті РНБО, Олександр Валерійович Литвиненко народився 27 квітня 1972 року у м. Києві.

У 1994 році закінчив Інститут криптографії, зв’язку і інформатики Академії ФСК (федеральної служби контррозвідки – ред.) рф за спеціальністю «прикладна математика» (люстраційну перевірку пройшов у 2015 році)

У різні роки працював у структурах Служби безпеки України, Нацради безпеки та оборони, «Укроборонпрому», а також Національного інституту стратегічних досліджень. У квітні 2014 року був призначений заступником секретаря РНБО, а 13 серпня 2019 – очолив Націнститут стратегічних досліджень.

У липні 2021 року був призначений Головою Служби зовнішньої розвідки України.

Доктор політичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України.

Генерал-майор.

Одружений, має сина і доньку

Відзначимо, що для того, щоб призначити Литвиненка секретарем РНБО було внесено зміни до Переліку посад, що заміщуються військовослужбовцями Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення у державних органах, на підприємствах, в установах, організаціях, а також державних та комунальних навчальних закладах, та граничних військових звань за цими посадами, встановленому Указом Президента України від 3 травня 2017 року.

Перелік доповнили словами: «Секретаря Ради національної безпеки і оборони України».

Олег Іващенко
Олег Іващенко, фото з соцмереж

«Про Олега Івановича Іващенка майже немає інформації у відкритих джерелах. Деякі медіа зазначають, що більшість інформації про посадовця засекречена.

З дописів на сторінках ГУР, Міноборони та Генштабу ЗСУ видно, що Іващенко у 2017-2019 роках був заступником начальника Генерального штабу ЗС України з розвідки.

У 2021 році обіймав посаду першого заступника начальника Головного управління розвідки. Має звання генерал-лейтенанта. У березні 2022 року за участь у бойових діях нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня»,пише Суспільне.

 

Політика